Światowy Dzień Pluszowego Misia w bibliotece w Hedwiżynie

Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie - pluszowe misie zawitały do Szkoły Podstawowej w Hedwiżynie. 25.11.2022r. Filia Biblioteczna w Hedwiżynie wspólnie z biblioteką szkolną zorganizowały z okazji „Światowego Dnia Pluszowego Misia” imprezę czytelniczą dla przedszkolaków. Mimo coraz atrakcyjniejszych, oraz nowocześniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy, poznały historię pluszowego misia, było rysowanie misia, układanie puzzli, zbijanie kręgli, degustacja owoców i warzyw z zawiązanymi oczyma. Naśladowanie zachowań misia słyszane w czytanym opowiadaniu, zgadywanie, który miś znikną ze stolika oraz odgadywanie zagadek. Na koniec dzieci przytulając swoje misie odśpiewały sto lat misiom, a następnie zajadały się tortem w postaci wafla przełożonego miodem, oraz słodkim batonikiem „Lubisiem”. W organizacji imprezy pomagały uczennice kl VII i VIII, przebrane w misiowe stroje. Ten dzień był pełen uśmiechu i radości. W tym szczególnym dniu bibliotekarka Justyna Wróbel  odwiedziła także najmłodszych uczniów szkoły. Przeczytała im książeczki o przygodach misia a po wysłuchaniu czytanych książeczek dzieciaki odpowiadały na zadawane zagadki. Końcowym efektem spotkania była degustacja pysznego czekoladowego misia.