"Wchodząc w przyszłość pamiętaj o przeszłości” - konkurs rozstrzygnięty

Gminne eliminacje konkursu poświęconego regionalizmowi „ Wchodząc w przyszłość pamiętaj o przeszłości” już za nami. Podsumowanie konkursu odbyło się 07 grudnia 2022 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Biłgoraju z/s w Soli. Głównym celem tego konkursu było upowszechnianie i promocja wiedzy o ZIEMI OJCZYSTEJ, powiększanie zasobów o tematyce lokalnej i regionalnej,pogłębianie współpracy z lokalnymi partnerami, poznawanie i promocja dziedzictwa historycznego, przyrodniczego i kulturowego naszych przodków. Tematyka prac była wszechstronna: związana z historią własnej rodziny, miejscowości, tradycjami, twórcami. Konkurs zorganizowany był, by pobudzić wśród uczestników poczucie do wspólnoty lokalnej, dumy z własnej miejscowości, zarówno z jej historii, kultury, tradycji, obyczajów jak i walorów przyrodniczych aby zachować to wszystko dla przyszłych pokoleń. Z racji tego, iż technika prac była dowolna, na konkurs wpłynęły różnorodne prace. Przy ocenie brana była pod uwagę zgodność z założeniami konkursu oraz oryginalność. Komisja w składzie: Celina Skromak –dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Biłgoraju, Jerzy Odrzywolski – instruktor Gminnego Ośrodka Kultury w Biłgoraju, Zofia Nizio –dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Biłgoraju z/s w Soli przyznała następujące nagrody:

I miejsce: Wiktoria Głaz  kl.VI Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Dereźni Solskiej za pracę „Młyn na Czarnej Ładzie”

II miejsce:  Izabela Łaba z Dąbrowicy za pracę „ Pasja zwykłego człowieka”

III miejsce: Laura Rapa kl.VIII Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Dereźni Solskiej za pracę „ Historia życia Janiny Dzido”

Wyróżnienia:

Natalia Hołyst kl.VI Szkoła Podstawowa im. Jana  Pawła II w Dereźni Solskiej za pracę - „Obary. Torfowiskowy Rezerwat Przyrody w Gminie Biłgoraj”

Martyna Blacha kl.VI Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Dereźni Solskiej za pracę -  „Krzyże i kapliczki w Dereźni”

Kalina Jargieło kl.VII Szkoła Podstawowa w Dąbrowicy za pracę -  „Stół lubelski w dawnych czasach”

Zuzanna Wasąg kl. IV Szkoła Podstawowa w Dąbrowicy za pracę -  "Chustki kwiatami malowne"

Irena Surma – nauczyciel Szkoła Podstawowa w Dąbrowicy, Lucyna Bielak bibliotekarz F.B. w Dąbrowicy za pracę -  „ Uroki bagien w okolicy Dąbrowicy”

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy pomysłowości i kreatywności przy wykonywaniu prac oraz życzymy sukcesów na etapie powiatowym konkursu.