Wakacje w bibliotece

W sierpniu, w bibliotece odbyły się dla dzieci zajęcia wakacyjne, które pozwoliły na twórcze i czynne spędzenie czasu wolnego. Nasi mali użytkownicy przekonali się, że wizyty w bibliotece mogą być wspaniałą przygodą. Spotkania odbywały się we wtorki, środy i czwartki, podczas których, powstawały przeróżne i kolorowe prace plastyczne. Dzieci wykonały  pocztówki z wakacji, zakładki do książek oraz obrazki drapane, przedstawiające najciekawszy dzień wakacji. Uczestnicy musieli wykazać się też umiejętnościami manualnymi, ponieważ lepili zwierzęta z modeliny i z masy solnej oraz tworzyli  pająki i żółwie z wyciorków, jednak najwięcej frajdy sprawiło im robienie własnych naklejek. Każde zajęcia wspierane były ciekawym opowiadaniem z książki. Podczas spotkań dopisała ładna, słoneczna pogoda. Sprzyjające warunki atmosferyczne pozwoliły, aby niektóre zajęcia odbyły się na pobliskim placu zabaw. Tegoroczne wakacje w bibliotece miały na celu rozbudzenie potrzeb czytelniczych małych użytkowników biblioteki oraz rozwijanie ich wyobraźni. Dzięki przygotowanym propozycjom dzieci, spędzające wakacje w domu, mogły wypełnić swój wolny czas twórczą, przyjemną i wesołą zabawą.