Spotkanie autorskie z Krystyną Zofią Kamieniak – artystką z Biłgoraja

Krystyna Zofia Kamieniak – pisarka oraz malarka, autorka debiutanckiej książki „Dom w ogrodach marzeń, spotkała się z czytelnikami i sympatykami Gminnej Biblioteki Publicznej w Biłgoraju z/s w Soli.

Spotkanie odbyło się 02 czerwca 2022 r.  w lokalu biblioteki, podczas którego można było  poznać sylwetkę biłgorajskiej artystki, jej dotychczasową twórczość, jej pasje- malarstwo oraz historię powstania powieści „ Dom w ogrodach marzeń”. Jest to niezwykle piękna opowieść o marzeniach „wiecznej młodości”. To historia z dawnych czasów, skrywająca tajemnicę pensjonatu dla kobiet, z elementami języka dawnej epoki. Pisarka opowiedziała uczestnikom spotkania, co ją zainspirowało do napisania tej książki, zdradziła, że nie zapisuje na kartkach swoich przemyśleń tylko układa to w swojej głowie a później zasiada do komputera i od razu wszystko spisuje. Wywiązała się gorąca dyskusja na temat treści książki, uczestniczki spotkania zadawały dużo pytań a jedna  czytelniczka stwierdziła, że kończąc czytać książkę, to jakby jej czegoś brakowało w  zakończeniu a wtedy pisarka  zdradziła, że jest w trakcie pisania kontynuacji drugiej części powieści. Podczas spotkania czytane były jej wiersze przez uczestniczki spotkania a sama autorka przeczytała kilka swoich opowiadań. Artystka opowiedziała również  jak zaczęła się jej przygoda ze sztuką, jaką techniką maluje obrazy oraz kto jest dla niej autorytetem w dziedzinie malarstwa. W bibliotece wyeksponowane były niektóre obrazy artystki. Na zakończenie spotkania każdy uczestnik otrzymał autograf artystki oraz zostało zrobione pamiątkowe zdjęcie.   .