Nowy program biblioteczny

Wszystkie nasze zbiory dostępne w nowym katalogu online przez 24 godziny 7 dni w tygodniu!
Wyszukiwanie ulubionych książek nigdy nie było tak proste. Użytkownik naszej biblioteki,
dzięki implementacji najnowocześniejszego systemu, może samodzielnie zarządzać swoim kontem: zamawiać książki w dowolnym momencie i mieć pewność, że będą one czekały na odbiór w bibliotece , przedłużać okres wypożyczenia czy też otrzymywać wygodne powiadomienia o terminie zwrotu. Na tym nie koniec, bo nowy katalog pozwala też przeszukiwać ogromną 37-milionową bazę połączonych katalogów Biblioteki Narodowej i innych bibliotek, codziennie powiększaną o kolejne nowości wydawnicze.
Wraz z wdrożeniem nowego systemu Alma, biblioteka uruchomiła równocześnie katalog
dla czytelników dostępny pod adresem:

Nowy katalog posiada wiele przydatnych funkcjonalności, spośród których warto zwrócić
uwagę na:
  • szybkie i intuicyjne wyszukiwanie wszystkich typów publikacji,
  • wygodne sprawdzanie dostępności zbiorów w naszej bibliotece, w powiecie i w bibliotekach zlokalizowanych na terenie całej Polski,
  • zawężanie wyników wyszukiwania poprzez wygodne filtry,
  • zamawianie publikacji do wybranej biblioteki bądź jej filii,
  • możliwość otrzymywania powiadomień e-mailowych z informacją o oczekiwaniu
  • wcześniej zamówionej publikacji na odbiór w bibliotece,
  • możliwość otrzymywania powiadomień o zbliżającym się terminie zwrotu wypożyczonych publikacji,
  • sprawdzanie statusu zamówień,
  • ustawienie powiadomień o nowych publikacjach z określonego obszaru tematycznego dostępnych w bibliotece,
  • samodzielne prolongowanie wypożyczonych publikacji,
  • zapisywanie historii wypożyczeń,
  • tworzenie spersonalizowanych bibliografii,
  • tworzenie zestawień takich jak listy książek przeczytanych lub do przeczytania czy też tagowanie publikacji wedle indywidualnych potrzeb.

Link do nowego katalogu online jest dostępny na stronie: http://www.sol.naszabiblioteka.com/ również za pośrednictwem urządzeń mobilnych. Konto czytelnika jest dostępne dla osób posiadających aktywną kartę biblioteczną. Zachęcamy wszystkich mieszkańców do zapisania się – więcej informacji w tym zakresie można uzyskać w bibliotece. Dzięki nowemu katalogowi zbiory regionalne są szerzej dostępne dla zainteresowanych. Biblioteka obecnie gromadzi różnorodne publikacje, druki ulotne ważne dla zachowania dziedzictwa piśmienniczego i kulturowego regionu.

Wszystkie koszty wdrożenia i utrzymania systemu pokrywa Biblioteka Narodowa – operator
Priorytetu 1. Kierunku Interwencji 1.2. Budowa ogólnokrajowej sieci bibliotecznej poprzez
zintegrowany system zarządzania zasobami bibliotek Programu Wieloletniego „Narodowy
Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021–2025”. Wdrożenie systemu Alma i katalogu
online w GBP w Soli z/s w Biłgoraju zostało zrealizowane przez Bibliotekę Narodową.
Zachęcamy do odkrywania bogactwa piśmiennictwa polskiego dostępnego w wyszukiwarce
Primo w połączonych katalogach Biblioteki Narodowej, w których znajdują się również zbiory naszej biblioteki.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji
Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021–2025.