Konkurs fotograficzny – „Przyłapani z książką”- rozstrzygnięty

Organizatorem konkursu była  Gminna Biblioteka Publiczna w Biłgoraju z/s w Soli wraz z filiami bibliotecznymi.
Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu zdjęcia czytelnika z książką w ciekawym oryginalnymi miejscu lub w nietypowej sytuacji.
Celem konkursu było propagowanie czytelnictwa, popularyzacja fotografii jako formy wyrazu artystycznego, rozwijanie wrażliwości i kreatywności czytelników. Wszystkie prace,   które wypłynęły na konkurs  były bardzo ciekawe, oryginalne, kreatywne i pomysłowe.
Oceny prac dokonało jury w składzie:
Grzegorz Szkutnik – pasjonat fotografii, członek Związku Polskich Fotografów Przyrody
Jerzy Odrzywolski- pasjonat fotografii, instruktor Gminnego Ośrodka Kultury w Biłgoraju
Przy ocenie prac brane było pod uwagę:  pomysłowość i oryginalność w ujęciu tematu, wartość artystyczną zdjęć i jakość wykonania. Po obejrzeniu wszystkich prac jury  postanowiło przyznać następujące nagrody:
W kategorii- kl. I-III
I miejsce: Błażej Szymczak kl. II – Szkoła Podstawowa w Woli Dereźniańskiej
II miejsce: Lidia Małek kl. III – Szkoła Podstawowa im. Jerzego Popiełuszki w Bukowej
III miejsce: Milena Jargieło kl. III – Szkoła Podstawowa im. Jerzego Popiełuszki w Bukowej
W kategorii – kl. IV-VI
I miejsce: Laura Rapa kl. VI – Szkoła Podstawowa i Jana Pawła II w Dereźni
II miejsce ex aequo: Tatiana Okoń kl. IV – Szkoła Podstawowa w Woli Dereźniańskiej, Maja Grabias kl.VI – Szkoła Podstawowa w Woli Dereźniańskiej
III miejsce ex aequo: Bartłomiej Kaczor kl. V – Szkoła Podstawowa im. Mieczysława Pasiaka w Soli, Nela Rapa kl. IV – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Dereźni
Ponieważ starsi uczniowie byli mniej chętni do tego, by pokazać się z książką przyznano:
I miejsce Agacie Paczos kl. VII – Szkoła Podstawowa w Woli Dereźniańskiej
II i III miejsca nie przyznano.
Zorganizowany konkurs fotograficzny jest nową formą promocji czytelnictwa opartą na sztuce fotografii. Uczestnicy konkursu czytając książki mieli świetne pomysły, by w kreatywny sposób pokazać swoje spotkania z lekturą.
Serdecznie dziękujemy uczestnikom za udział w konkursie a zwycięzcom gratulujemy miejsca na podium.