Konkurs fotograficzny "Przyłapani z książką"

Regulamin konkursu fotograficznego:
„PRZYŁAPANI Z KSIĄŻKĄ”

Założenia ogólne:
1.Organizatorem konkursu jest Gminna Biblioteka Publiczna w Biłgoraju z/s w Soli wraz z filiami bibliotecznymi
2. Udział:
W konkursie mogą wziąć udział uczniowie szkół podstawowych z terenu Gminy Biłgoraj i będą oceniani w następujących kategoriach:
kl. I – kl. III
kl. IV – kl. VI
kl. VII –kl. VIII
3. Cele konkursu:
- promowanie i popularyzowanie czytelnictwa,
- rozbudzanie zainteresowań czytelniczych i artystycznych
- rozpowszechnianie fotografowania jako sposobu na spędzanie wolnego czasu.
- upowszechnienie i popularyzację fotografii jako dziedziny sztuki,
4. Temat prac:
Zadanie konkursowe polega na wykonaniu i przesłaniu wraz z kartą zgłoszeniową do Gminnej Biblioteki Publicznej w Biłgoraju z/s w Soli lub do filii bibliotecznych jednego zdjęcia, zawierającego elementy pozwalające na powiązanie go z tematyką książki i czytania. Na zdjęciu należy uchwycić moment czytania  książki w różnych, także nietypowych miejscach i sytuacjach (np. ulica, park, sklep, itp.). Interpretacja tematu zależy od uczestników konkursu.
5. Forma prac : indywidualna
6. Kryteria oceny prac:
- ogólne wrażenie artystyczne,
- interpretacja tematu,
- pomysłowość,
- jakość zdjęć,
7. Termin: prace powinny być dostarczone do Gminnej Biblioteki Publicznej w Biłgoraju z/s w Soli bądź do filii bibliotecznych w terminie 11.05.2022 r. – 31.05.2022 r.
8. Zasady uczestnictwa:
- uczestnik może zaprezentować jedną pracę fotograficzną, wykonaną samodzielnie
- zapis fotografii na nośniku danych ( pendrive, płyta CD, lub zapis w postaci pliku cyfrowego przesłany w formie elektronicznej na adres e-mail: gbp.sol@op.pl)
- fotografia nie może być modyfikowana w programach graficznych,
Dla zwycięzców w każdej kategorii wiekowej organizator zapewnia nagrody
9. Udział w konkursie jest jednoznaczny z akceptacją niniejszego regulaminu i wyrażeniem zgody na przetwarzanie przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Biłgoraju z/s w Soli danych osobowych wyłącznie na potrzeby konkursu ( zgodnie z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”).
10. Oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych stanowi zał. Nr 1 , należy dostarczyć do Gminnej Biblioteki Publicznej w Biłgoraju z/s w Soli lub filii bibliotecznych. Nadesłane zdjęcia bez oświadczenia zgody nie będą brały udziału
w konkursie.